רייקי

רייקי הינה שיטת טיפול אלטרנטיבית המבוצעת, בין היתר, על ידי מגע המטפל מניח את ידיו על גופו של המטופל, או מעט מעליו, באופן הגורם ל"אנרגיית הרייקי של היקום" לזרום דרך המטפל אל המטופל.

על פי אמונתם של העוסקים ברייקי, הרייקי פועל באופן כוללני, הוליסטי, כלומר מטפל ביצור חי כמכלול ולא רק מסיר תסמינים. על פי אמונה זו אנרגיית הרייקי היא אנרגיית חיים בעלת כוחות ריפוי החודרת בעדינות אל כל יצור שבו מטפלים, ומרפאת לעומק את היסוד האמיתי של הבעיה.

על פי אמונתם של העוסקים בשיטה, הרייקי תומך בכל יצור ביומיום ומשפר את מצבו בכל המישורים - הגופני, הנפשי והרוחני. לשיטתם של העוסקים בו, הרייקי פועל גם כרפואה מונעת, המגינה מפני מחלות.מקור המילה "רייקי" הוא בשני תווי קנג'י יפניים: "ריי" = רוח,תודעה אלוהית; ו"קי" (היגוי יפני של המילה צ'י) = אנרגיית חיים. השילוב של שני התווים משמעו "אנרגיית חיים המכוונת על ידי תודעה אלוהית".

על מנת ללמוד לטפל ברייקי יש לעבור תהליך מיוחד הנקרא "פתיחה" או "חניכה" (initiation), שבו נפתח התלמיד, כביכול, אל "אנרגיית הרייקי". לימוד שיטת הרייקי מתחלק לשלש רמות בסיסיות:רייקי 1: ברמה זו לומדים התלמידים לטפל בעצמם ובאחרים באמצעות מגע.רייקי 2: ברמה זו מחזקים התלמידים את היכרותם עם "אנרגיית הרייקי" ולומדים "לשלוח טיפול מרחוק".רייקי 3: מאסטר, בדרגה זו יכול המשתמש ברייקי ללמד אחרים.עם ההתפתחות משלב רייקי אחד לשני, בא לידי ביטוי השימוש המסורתי בסמלים. סמלים אלו מהווים לטענת העוסקים ברייקי כלי עזר למיקוד וחיזוק "עוצמת האנרגיה" המתועלת מהמרפא אל המטופל תוך התאמה בין סמל מסוים לסובייקט המטופל על ידי המרפא בשיטה זו.למדתי במשך מספר חודשים מפי חיה שרה שמש